Usługowe mycie okien 0
Usługowe mycie okien - Unger mycie alpinistyczne

Minęły czasy, kiedy firmy sprzątające dysponowały tanim sprzętem z marketu. Dzisiaj, kiedy wynagrodzenia pracownicze są największym kosztem działania firm sprzątających, liczy się czas, w jakim można wykonać usługę. A wyposażenie pracownika w sprzęt najwyższej jakości pozwoli znacznie skrócić czas wykonania usługi i bardzo mocno wpływa na ocenę firmy usługowej.

Klient i jego otoczenie zauważy, że ma do czynienia z profesjonalistami, którzy wykonują usługę szybko, starannie i pozostawiają po sobie porządek.

To właśnie Unger, który skierował całe swoje doświadczenie i technologie na mycie okien, podniósł rangę osób myjących te powierzchnie do rangi specjalistów.

Od ponad 50-ciu lat Unger jest synonimem profesjonalnych produktów do czyszczenia powierzchni szklanych, działając w 80 krajach na świecie i oferując firmom czyszczącym szkło i budynki wyraźną wartość dodaną. Każdego dnia produkty Unger pozwalają odczuć użytkownikom, jak wiele znaczy know-how i nowoczesna technologia. Profesjonalna jakość produktów sprawia, że oferowane narzędzia są bardziej efektywne i trwałe. Trwałość jest istotnym aspektem zrównoważonego rozwoju.

Oferta firmy Unger zawiera wszystko, czego potrzebujemy, żeby umyć okna:

A wszystko to ukierunkowane na jakość i wygodę.

W 2023 roku producent wprowadza nowe 30-litrowe wiaderko do mycia okien. Ktoś by powiedział: wiaderko jak wiaderko, ale czy na pewno? W nowym produkcie przystosowanym do wyposażenia 35 cm mamy: wzmocnione dno, stabilną podstawę, asekurację falowania wody, wylewki z dwóch stron, grill na frotkę, 2 uchwyty do zbieraka (wewnętrzny i zewnętrzny) oraz blokadę na stojącą rączkę. Całość jest bardzo lekka.

Od kilku lat klienci mają do dyspozycji systemy do mycia wodą demineralizowaną i to w kilku wersjach, z możliwością wielu konfiguracji. Zastosowane w urządzeniach filtry wyłapują z wody minerały, które pozostawiają osad na szkle. Te zanieczyszczenia określa się za pomocą wskaźnika TDS (rozpuszczalne ciała stałe) i są mierzone w jednostce ppm (części na milion). Określa się, że woda na status zdemineralizowanej, jeśli współczynnik TDS wynosi 0 ppm.

Przy pomocy systemów do wody zdemineralizowanej można z ziemi myć okna do wysokości 16,2 m. Najdłuższy kij ma 14,7 m. Usługa mycia okien czy elewacji do 4 piętra może być wykonana przez pracownika stojącego na chodniku - bez wysięgnika i rusztowania.

Unger proponuje dwie metody uzyskiwania wody demineralizowanej: odwrócona osmoza (RO) oraz dejonizacja (DI).

Proces dejonizacji (DI) polega na przepuszczeniu wody przez żywicę jonowymienną, która wiąże części stałe. Dzięki temu woda uzyskuje wysoką czystość, porównywalną do wody destylowanej. Dejonizacja usuwa 100% minerałów. Filtry DI są znacznie tańsze od systemów RO jednak po przefiltrowaniu określonej ilości wody, konieczna jest wymiana żywicy na nową. Wyjmuje się zużyty worek z żywicą i wkłada nowy.

System RO oczyszcza wodę za pomocą 3 filtrów. Najpierw woda przepływa przez filtr wstępny kombi, który usuwa chlor i osady. Następnie woda pompowana jest przez 2 wysokowydajne membrany RO, które odfiltrowują 98% rozpuszczonych minerałów i zanieczyszczeń. Dalej woda dzielona jest na dwa kanały: ścieki i wodę czystą. Woda czysta płynie przez filtr z żywicą (DI), gdzie filtrację przeprowadza jeszcze żywica jonowymienna.

Teleskopowe kije doprowadzające wodę wykonane są z włókna węglowo-kompozytowego lub najlżejsze - z włókna węglowego. Dla przykładu kij z włókna węglowego 8,6 m waży tylko 1,84 kg. Nowy system kijów teleskopowych wykonany w systemie nLite cechuje również wysoka wytrzymałość materiału 210 Gpa.

Kije ze szczotką połączone są za pomocą modularnych systemów kątowych zwanych gęsią szyją, które gwarantują wymianę szczotki za pomocą 1 kliknięcia, regulację kąta szczotki w zakresie 45° i przeciwdziałają skręcaniu.

Szczotki do kijów teleskopowych występują w szerokościach 28 cm lub 41 cm. Mogą być z włosiem:

  • dzielonym - duża wydajność czyszczenia i doskonałe właściwości ślizgowe. Zalecane do czyszczenia konserwacyjnego.
  • niedzielonym - bardzo duża wydajność czyszczenia, optymalne płukanie włosia usuwające niemal całkowicie pozostałości brudu. Zalecane do czyszczenia konserwacyjnego i czyszczenia paneli słonecznych.
  • soft - łagodne czyszczenie powierzchni. Zmniejsza ryzyko uszkodzenia powierzchni podczas pracy.
  • hybrydowe (z włosiem z dzika i syntetycznym) - ekstremalnie wysoka jakość czyszczenia. Lżejszy poślizg i mniejsza masa w porównaniu ze szczotkami wykonanymi w całości z naturalnego włosia. Zalecane do pierwszego czyszczenia i czyszczenia panieli fotowoltaicznych.

Technologię dopełniają środki chemiczne do mycia okien. Mydła, płyny, koncentraty do rozcieńczania 1:100.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl