Odkurzacze do separacji wiórów od oleju 1
Odkurzacze do separacji wiórów od oleju

 Dawniej czyszczono stoły robocze wydmuchując brud za pomocą sprężarki, bądź zamiatając. Obecnie w wielu procesach nie jest to dozwolone , ponieważ pogarsza procesy produkcyjne i szkodzi zdrowiu pracowników .Mikrocząsteczki pyłu potrzebują nawet kilku godzin , żeby ponownie opaść. Szczególnie istotne jest czyszczenie maszyn CNC  z dużą ilością elektroniki.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest odkurzanie zanieczyszczeń .W zależności od potrzeb klienta , takich jak ilość powstających zanieczyszczeń i czas pracy odkurzacza ,dobiera się urządzenia od 35l do 100 l pojemności , z silnikami na 240V lub 400V.

Najmniejszym modelem jaki mamy w ofercie jest GS 1/35 OIL IPC SOTECO . Mały 35 litrowy odkurzacz , masywną obudową , sitem separującym oraz korkiem spustowym. Łatwy do przesuwania i często używany jako odkurzacz stanowiskowy. O tego samego producenta proponujemy większy model GS 3/78 OIL IPC SOTECO wyposażony w 3 silniki oraz boczny ( cyklonowy ) wlot powietrza wyposażony w filtr siatkowy i separator.

 

GS 3/78 OIL IPC SOTECO

Większą ofertę odkurzaczy do separacji wiórów mamy z firmy Karcher. W tym przypadku mamy do wyboru bardzo bogate wyposażenie ( jako opcję ) . Najmniejsze modele to IVR-L 40/12-1  w wersji na stałą podstawą i IVR-L 65/12-1 Tc na wychylnym podwoziu. Jednofazowy masywny model do pracy 2-3 godziny dziennie w bardzo trudnych warunkach. Dedykowany dla przemysłu motoryzacyjnego i metalurgii. Obrotowe przyłącze węża na kopule turbiny bardzo usprawnia pracę użytkownika.

odkurzacz do CNC

Nowe modele  IVR-L 100/24-2 , IVR-Ll 100/24-2 Me ( zbiornik ze stali szlachetnej),IVR-L 100/24-2 Tc (wychylny zbiornik),IVR-L 100/24-2 Tc Me Dp (z pompą) IVR-L 120/24-2 Tc , IVR-L 120/24-2 Tc Me oraz IVR-L 120/24-2 Tc Me Dp mają nową lżejszą turbinę .Użytkownikowi łatwiej jest czyścić i opróżniać  urządzenie. Modele posiadają obrotowe przyłącze węża na głowicy oraz wskaźnik napełnienia na wężu spustowym . Możliwość wyboru osprzętu z szerokiej gamy produktów . 

 

W naszej ofercie są też odkurzacze do separacji oleju na 400V np. IVR-L 100/30 . Wyposażony w turbinę boczno-kanałową  przeznaczone do zastosowań długotrwałych również w przemyśle ciężkim. W tym przypadku można dobrać osprzęt do wymogów klienta o średnicy 50 cm lub 70 cm.

Ze względu na rosnące koszty pracy oraz zwiększające się standardy jakości produktów zakup odkurzacza do separacji wiórów jest w wielu sytuacjach ekonomicznym rozwiązaniem. Zapraszamy do kontaktu .

 

 

 

Komentarze do wpisu (1)

4 listopada 2022

Posiadam GC 1/35 w warsztacie samochodowym. Sprawdza się idealnie i nie trzeba przezbrajać przy odkurzaniu suchych i mokrych zanieczyszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl