Mycie paneli fotowoltaicznych 0
Mycie paneli fotowoltaicznych

Systemy fotowoltaiczne i słoneczne są narażone na różnorodne wpływy środowiska , w wydajność wytwarzania energii szybko spada , gdy powierzchnia szkła jest brudna. Naturalne oczyszczanie przez deszcz nie wystarczy, aby utrzymać stałą wydajność modułu słonecznego.

Właściwy czas ma kluczowe znaczenie dla czyszczenia. Specjaliści Unger oceniają , że pierwsze mycie , w przypadku nowych modułów , należy przeprowadzić najpóźniej po dwóch latach użytkowania. Oczywiście w zależności od lokalizacji i zabrudzeń . Silne wiatry przy braku deszczu sprzyjają osadzaniu się pyłów na powierzchni paneli.

Dzięki produktom Unger prace czyszczące można przeprowadzić szybko ,sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie.

A jaki jest najbezpieczniejszy dla paneli sposób czyszczenia? Oczywiście czystą wodą :)

Czyszczenie czystą wodą to jedna z najskuteczniejszych, najbezpieczniejszych i najszybszych metod profesjonalnego czyszczenia solarnego.

Wodę zdemineralizowaną uzyskuje się dzięki zastosowanie wybranego systemu Unger ( odwróconą osmozę i żywica jonowymienna tzw. system RO bądź samą żywicę jonowymienną czyli system RI).

Dzięki drążkom teleskopowym podającym wodę można pracować nawet do wysokości 20 m bez drabiny czy wysięgnika. Przepływowe szczotki , specjalnie dedykowane do mycia delikatnych powierzchni , rozpuszczają brud i spłukują czystą wodą . Dzięki temu ,że woda jest pozbawiona minerałów nie ma konieczności korzystania ze ściągaczek w celu usunięcia jej z powierzchni. Czysta woda  ( ppm <10 ) wysychając nie pozostawia żadnych śladów na powierzchni.

Tak więc , mycie paneli fotowoltaicznych z powodzeniem może odbywać się bez użycia środków chemicznych , co również ważne w sposób bezpieczny dla środowiska.

Video Unger- mycie paneli

 

Produkty firmy UNGER do czyszczenia systemów fotowoltaicznych umożliwiają wydajne i bezpieczne procesy pracy.

Dowiedz się więcej o poszczególnych produktach :

-Urządzenia do wytwarzania czystej wody

-Kije teleskopowe

-Szczotki

-Osprzęt

-Kije teleskopowe bez podawania wody

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl