Jaką zastosować szczotkę do szorowarki IPC - przegląd modeli 0
Jaką zastosować szczotkę do szorowarki IPC - przegląd modeli

Zmywarki do posadzek inaczej nazywane szorowarkami posiadają głowicę czyszczącą, najczęściej umieszczoną w przedniej części urządzenia, która jest wyposażona w jedną lub więcej szczotek. Szczotki mogą mieć budowę tarczową lub walcową. Zależne jest to od rodzaju głowicy zastosowanej w urządzeniu.

Akcesoria i części zamienne do szorowarek lub zmywarek do posadzek.

Modele urządzeń szorujących marki IPC wyposażone są w szczotki tarczowe lub walcowe, w zależności od zastosowanej głowicy w urządzeniu. Obie wersje szczotek są dostępne z różnymi rodzajami włosia, tak aby użyć odpowiedniej twardości i rodzaju szczotki do czyszczonej powierzchni i powstałego na niej zabrudzenia. W asortymencie znajdziemy szczotki z włosiem: PPL, PES i TYNEX.

Każda z proponowanych szczotek posiada wskaźnik zużycia włosia, ostrzegający operatora o konieczności ich wymiany, tak by zapobiec spadkom wydajności czyszczenia lub uszkodzeniu urządzenia.

 


Rezultat czyszczenia jest ściśle skorelowany z doborem odpowiednich szczotek i ich twardości do czyszczonej powierzchni i powstałych na niej zanieczyszczeń.
Szczotki tarczowe


Urządzenia szorujące ze szczotkami tarczowymi nadają się do niemal wszystkich rodzajów podłóg. Dobrze radzą sobie z zanieczyszczeniami powstałymi na skutek codziennej eksploatacji przez ludzi, usuwając plamy, tłuste zanieczyszczenia, piach i kurz. Budowa szczotki tarczowej pozwala dotrzeć mieszance wody ze środkiem chemicznym do podłogi i równomiernie się nanieść, unikając w ten sposób rozprysków. Prezentowane wcześniej warianty włosia przedstawione są poniżej:

  • Szczotka tarczowa z włosiem PES – szczotka nadaje się do lekkiego czyszczenia podłóg oraz zasadniczego utrzymania czystości. Jest delikatna, przez co prawdopodobieństwo uszkodzenia czyszczonej powierzchni jest niewielkie.
  • Szczotka tarczowa z włosiem PPL – szczotka z włosiem wykonanym z polipropylenu. Ma zastosowanie do wszystkich rodzajów podłóg przy doczyszczaniu i okresowym utrzymaniu czystości. Włosie polipropylenowe jest odporne na chemikalia i tarcie, dzięki czemu zapewnia doskonałe rezultaty czyszczenia. Szczotka sprawdzi się wszędzie tam, gdzie włosie PES okazało się być zbyt delikatne.
  • Szczotka tarczowa z włosiem TYNEX – szczotka o bardzo twardej budowie włosia, idealna do głębokiego czyszczenia lub doczyszczania dawno nieczyszczonych powierzchni. Szczotki TYNEX są dostępne w trzech wariantach w zależności od stopnia ziarnistości. Więcej informacji przy kontakcie telefonicznym.

 

Szczotki walcowe


Szorowarki lub urządzenia szorujące, które wyposażone zostały w szczotki walcowe są przeznaczone do zamiatania, mycia i dezynfekcji podłogi w jednym przejściu roboczym. Dzięki swojej unikalnej budowie i innym systemie zbierania, są w stanie usunąć nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia z powierzchni, umożliwiając lepsze czyszczenia połączeń na posadzce lub fug. Szczotki walcowe dostępne są z różnymi rodzajami włosia:

  • Szczotka walcowa z włosiem PES – zaprojektowana do codziennego czyszczenia i pielęgnacji. Sprawdzi się przy czyszczeniu dywanów, gdyż dzięki delikatnej budowie włosia nie uszkadza włókna tkaniny.
  • Szczotka walcowa z włosiem PPL – szczotka z włosiem wykonanym z polipropylenu, idealna do codziennej pielęgnacji podłóg i dywanów. Włókna polipropylenowe umożliwiają wymierne efekty czyszczenia przy długiej żywotności szczotki.
  • Szczotka walcowa z włosiem TYNEX – przeznaczona do głębokiego doczyszczania. Dzięki dużej sile ścierania, znajdzie zastosowanie przy usuwaniu uporczywych zabrudzeń i plam.

Ważne by wybrać odpowiedni rodzaj szczotki do czyszczonej powierzchni.

Poniżej przedstawiamy przykładową tabelę z zastosowaniem odpowiedniego rodzaju włosia do czyszczonej powierzchni przy myciu codziennym i głębokim doczyszczaniu:


źródło: https://www.ipcworldwide.com/spare-parts-for-scrubber-dryers-how-to-choose-brushes/news/

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta w zakładce Kontakt na górze strony.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl