Jak usunąć chwasty bez stosowania środków chemicznych 2
Jak usunąć chwasty bez stosowania środków chemicznych

Wszystko wskazuje na to, że używanie herbicydów do usuwania chwastów w miejscach publicznych zostanie niedługo całkowicie zabronione. Czy mamy jakieś alternatywne rozwiązania?

Tak. Nawet kilka:Grenn Jet IPC Ogrodowczyk

- Usuwanie mechaniczne stosuje się przede wszystkim w rolnictwie ze względu na szybkość zabiegu (w mieście nie do końca się sprawdza z powodu hałasu oraz dużej ilości wznieconego pyłu).

-wypalanie gorącym powietrzem za pomocą wypalarek elektrycznych bądź gazowych  (nie można przeprowadzać w czasie suszy ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się ognia, a w wilgotnych warunkach efekt zajmuje długą ilość czasu).

-Usuwanie chwastów za pomocą gorącej wody jest najbardziej ekologicznym zabiegiem spośród wyżej wymienionych. I raczej trudno znaleźć przeciwwskazania do wykonania tej metody.

Gorąca woda, w temperaturze blisko 100 st. Celsjusza powoduje denaturację białek roślinnych, roślina po takim zabiegu obumiera. Gorąca woda niszczy nie tylko liście ale i korzenie chwastów, tak więc zapobiega to odrastaniu. Wystarczą 3-4 procesy odchwaszczania przy pomocy gorącej wody w ciągu roku, by uzyskać trwały efekt.

W 2022 przeprowadziliśmy pokazy u klientów zainteresowanych wykorzystaniem urządzenia IPC Green Jet. Wszystkie okazały się sukcesem i przyniosły pożądany efekt, który klient dostrzegł po 3-4 dniach od pracy urządzeniem Green Jet.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z jednego z pokazów u klienta:

Green Jet IPC ŁódźIPC ŁÓDŹ OGRODOWCZYKusuwanie chwastów gorącą wodą maszyna łódź

 

Wszystkich zainteresowanych (firmy sprzątające, Urzędy Miast, właścicieli obiektów) zapraszamy do kontaktu.

Chętnie przedstawimy naszą ofertę oraz wykonamy pokaz we wskazanym przez Państwa miejscu.

Green Jet lanca

Komentarze do wpisu (2)

11 października 2022

Nie znałem tego sposobu, wydaje się wart spróbowania!

2 listopada 2022

Dla osób i firm zainteresowanych produktem ( technologią ) proponujemy pokaz działania w miejscu wskazanym przez klienta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl