Detailing - czy warto? 0

Car detaling?

W dzisiejszych czasach wszyscy są bardzo zajęci. Jeśli chcesz być na bieżąco, iść do przodu w biznesie i nadal mieć czas dla rodziny czy przyjaciół, to będziesz musiał poświęcić na coś więcej czasu. Dlatego czasami odkładasz na bok czyszczenie i dopracowywanie szczegółów samochodu, by móc zwrócić uwagę w innym kierunki. Dla niektórych mycie samochodu jest obowiązkiem, na który nie ma się czasu, jednak takie odpuszczanie w dbaniu o swoje cztery kółka może skutkować utratą wartości lub spowodować uszkodzenie lakieru, a to wpływa już bezpośrednio na cenę i postrzeganie Ciebie w takim a nie innym samochodzie na mieście.

Także, jeśli chcesz zrobić pierwsze wrażenie na miarę Jamesa Bonda wchodzącego na bankiet to musisz zadbać o swoje cztery kółka! Jeśli nie jesteś w stanie wygospodarować dnia w tygodniu na regularne czyszczenie i mycie samochodu, to musisz znaleźć profesjonalny warsztat zajmujący się car detailingiem, który zrobi to wszystko za Ciebie.

Aby pomóc Ci uniknąć oszustów i mało profesjonalnych warsztatów detailingowych, zebraliśmy do kupy kilka przydatnych informacji by pomóc Ci wybrać dobrych detailerów samochodowych, którzy znają się na swojej robocie.

 

 

Co to znaczy car detailing?

Gdy odbierzesz samochód i przyjrzysz mu się uważnie będzie on wyglądał znacznie lepiej na zewnątrz. Mycie car detailingowe obejmuje kompleksowe czyszczenie samochodu przy użyciu specjalistycznych technik, narzędzi, chemii i produktów. Często też obejmuje ono czyszczenie i regenerację wnętrza samochodu oraz lekkie prace kosmetyczne. Tak więc, jeśli źle oceniłeś wysokość zwisającej gałęzi i przytuliłeś kilka zadrapań na lakierze, studio detailingowe w takich przypadkach powinno się ich pozbyć.

Car detailing jednak nie obejmuje lakierowania nadwozia, ale wszystko inne co poprawi wygląd i zapach Twojego samochodu. Każda mała niedoskonałość, w tym znaki na farbie , plamy wodne, zacieki, dziwne zapachy w wnętrzu, przybrudzenia zostaną usunięte jakby ich nie było, a samochód będzie wyglądał, jakby dopiero co wyjechał z show roomu z salonu samochodowego.

Oto kilka rzeczy, które studia detailingowe mogą rozwiązać:

 • Usunięcie pleśni – tak, gdy zabierzesz swój samochód do detailera, pozbycie się pleśni oraz pozostałego zapachu nie będzie problemem. Możesz usunąć także pleśń samodzielnie, ale upewnij się że posiadasz odpowiednie wyposażenie takie jak rękawice ochronne, maska i okulary by zapobiec zarażeniu się chorobą.
 • Usuwanie ciężkich plam i zabrudzeń – większość plam na tkaninie, tapicerce, skórze i kokpicie powinna zostać usunięta podczas procesu mycia.
 • Usuwanie zadrapań – lekkie zadrapania są możliwe do usunięcia w studiu detailingowym, jednak gdy rysa okaże się bardziej głęboka, konieczna będzie wizyta w salonie blacharsko – lakierniczym.
 • Dlaczego car detailing jest tak ważny? – sprawi, że po umyciu i wyczyszczeniu Twój samochód będzie wyglądał lepiej co zwiększy jego wartość. Wyeliminuje małe problemy które poprzez działanie czasu mogą urosnąć do wielkich rozmiarów rujnując wygląd i działanie samochodu.

 

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłą myjnią a studiem detailingowym?

Mycie samochodu jest częścią car detailingu, jednak proces ten przeprowadzony na myjni samochodowej nie będzie tak dokładny jak w przypadku studia detailingowego. Będąc na myjni samochodowej usuniesz brud z zewnątrz, błoto i kurz. Poza tym nałożysz hydro wosk i nabłyszczysz delikatnie samochód, aby lakier po wyjeździe wyglądał lepiej. Cały proces daje wygląd może i zadowalający ale daleki od tego jaki mógłby być po wizycie u detailera.

Myjnia samochodowa jest tanim i powierzchownym czyszczeniem, które zajmuje krótki czas i daje ułamek wyniku otrzymanego w studiu detailingowym.

Profesjonalny detailer umyje dokładnie samochód z zewnątrz, a dzięki doświadczeniu i trikom dotrze do wszystkich zakamarków a efekt będzie lepszy niż przy zwykłym myciu. Poza tym przywróci również oryginalny wygląd częściom wykończenia Twojego samochodu, naprawi niewielkie uszkodzenia w lakierze, zużyte elementy i płytkie rysy, które Twój samochód zdobył na przestrzeni lat. Głębokie czyszczenie wszystkich powierzchni wewnątrz w tym tkanin, skóry i vinylu jest częścią car detailingu. Możesz być pewny, że bez względu na to jakie szkody wyrządziłeś swojemu samochodowi, odzyskasz jego dawny blask.

 

 

Z czego składa się car detailing?

Gdy zjawisz się w studiu detailingowym uzyskasz tam szczegółowe informacje na temat mycia samochodu. Zwykle będziesz miał wybór pomiędzy kilkoma pakietami. Niektóre z nich koncentrują się stricte na wnętrzu samochodu, a inne z kolei na zewnętrzu. Zasadniczo wszystko zależy od tego, która z tych części Twojego samochodu interesuje cię najbardziej i jakie posiada uszkodzenia.

Wybierając kompletny pakiet będzie on zawierał:

 • Detailing zewnętrzny

Pełne czyszczenie i renowacja nadwozia, która zwykle obejmuje:

 • Zewnętrzne mycie i osuszenie samochodu w celu usunięcia brudu, błota i zanieczyszczeń.
 • Felgi, nakrętki felg i wszystkie elementy metalowe narażone na działanie zewnętrzne.
 • Glinkowanie całego pojazdu przy użyciu lubrykantu.
 • Polerowanie lakieru ręcznie lub przy pomocy maszyny.
 • Nakładanie wosku ochronnego.
 • Mycie szyb, nabłyszczanie elementów nadwozia, czernienie opon.

 

 • Detailing wewnętrzny

Samo odkurzanie może nie wystarczyć by usunąć wszystkie uciążliwe zanieczyszczenia, dlatego też detailing wnętrza obejmuje:

 • Dokładne odkurzanie wnętrza i odświeżanie tkanin.
 • Skórzane elementy są dokładnie czyszczone i odżywione.
 • Czyszczenie plastiku i vinylu oraz zabezpieczenie przed ponownym zabrudzeniem.
 • Zastosowanie odświeżacza powietrza.

 • Czyszczenie komory silnika

Możesz myśleć o silniku jako miejscu, do którego oglądania starcza odwagi tylko mechanikom, ale ta część Twojego samochodu też wymaga czyszczenia jak i cała reszta. Oto co zwykle wykonuje się podczas czyszczenia silnika:

 • Zastosowanie odtłuszczacza do usuwania brudu i smaru.
 • Płukanie komory silnika
 • Po wysuszeniu zabezpieczenie specjalnym konserwantem wszystkich części silnika.

To wszystko, czego można się spodziewać po studiu detailingowym najwyższej jakości. Jeśli wszystkie te usługi znajdziesz w ofercie, możesz być pewny, że w miejscu w którym się znalazłeś zostaniesz należycie obsłużony.

Korzyści z korzystania z usług car detailingowych.

Detailing będzie Cię kosztował na pewno więcej niż zwykłe mycie samochodu. Jednak zanim się na niego zdecydujesz musisz wiedzieć, że będzie on wart swojej ceny. Trochę zalet detailingu:

 • Detailing przywróci każdy szczegół twojego samochodu do możliwie jak najlepszego stanu. Po dokładnym wykonaniu wszystkich szczegółów będziesz musiał zainwestować już mniejsze pieniądze aby dany stan utrzymać.
 • Wartość Twojego samochodu wzrośnie, więc jeśli kiedykolwiek będziesz chciał go odsprzedać, to będziesz w stanie uzyskać naprawdę atrakcyjną cenę.
 • Personalizacja usług.
 • Możesz skorzystać z usług, których nie spotkasz na zwykłej myjni samochodowej.
 • Profesjonalny detailer zna wszelakie sztuczki, które zabezpieczą twój samochód przed korozją oraz czynnikami środowiska i utrzyma Twój samochód w jak najlepszej kondycji.

Znalezienie dobrego studia detailnigowego, któremu można śmiało zaufać nie zawsze jest łatwe. Dobry detailer sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał na całkiem nowy, jakby wyjechał świeżo od dealera. Ale by znaleźć taki diament trzeba troszkę poszperać w Internecie, poczytać opinię lub popytać znajomych. Ale naszym zdaniem, na dłuższą metę to się opłaca.

Detail Auto Care

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl